Usługi Drukuj

Oferujemy wykonanie badań cytogenetycznych i molekularnych zwierząt niepłodnych, z obniżoną płodnością i/lub interseksualnych. Badania wykonujemy głównie dla bydła, świni, konia, owcy, psa i kota:

1. Badanie prawidłowości kariotypu w oparciu o krótko-terminową hodowle in vitro limfocytów krwi,

2. Badanie obecności genów zlokalizowanych w chromosomach płci (SRY, ZFX, ZFY, AMEL-X, AMEL-Y ), w oparciu o technikę PCR.

Proszę zapoznać się z warunkami przeprowadzenia badań

Dodatkowe pytania proszę kierować do dr hab. Izabeli Szczerbal.

Telefon kontaktowy: +48 61 846 6115

Formularze: Druk zlecenia

Oferujemy wykonanie badan molekularnych psów:

1. Test kontroli pochodzenia w oparciu o badanie polimorfizmu sekwencji mikrosatelitarnych DNA,

2. Test na nosicielstwo mutacji (delecji 4 nukleotydów) wywołującej dziedziczną dystrofię siatkówki (CSNB) u psów rasy briard,

3. Test na nosicielstwo markera genetycznego w genie POMC, który predysponuje labradory do otyłości.

Proszę zapoznać się z warunkami przeprowadzenia badań

Dodatkowe pytania proszę kierować do mgr inż. Pauliny Krzemińskiej.

Telefon kontaktowy: +48 61 846 6116

Formularze: Druk zlecenia

Oferujemy wykonanie badań identyfikacji płci u ptaków. Badanie wykonujemy z piór lub krwi.

Proszę zapoznać się z warunkami przeprowadzenia badań

Dodatkowe pytania proszę kierować do mgr Anny Perkowskiej.

Telefon kontaktowy: +48 61 846 6116

Laboratorium 20