Usługi Drukuj

Oferujemy wykonanie badań cytogenetycznych i molekularnych zwierząt niepłodnych, z obniżoną płodnością i/lub interseksualnych. Badania wykonujemy głównie dla bydła, świni, konia, owcy, psa i kota:

1. Badanie prawidłowości kariotypu w oparciu o krótko-terminową hodowle in vitro limfocytów krwi
  2. Badanie obecności genów zlokalizowanych w chromosomach płci (SRY, ZFX, ZFY, AMEL-X, AMEL-Y ), w oparciu o technikę PCR.

Proszę zapoznać się z warunkami przeprowadzenia badań.

Dodatkowe pytania proszę kierować do dr hab. Izabeli Szczerbal.

Telefon kontaktowy: +48 61 846 6115.

Formularze: Druk Zlecenia

Oferujemy wykonanie badan molekularnych psów:

1. Test kontroli pochodzenia w oparciu o badanie polimorfizmu sekwencji mikrosatelitarnych DNA.
  2. Test na nosicielstwo mutacji (delecji 4 nukleotydów) wywołującej dziedziczną dystrofię siatkówki (CSNB) u psów rasy briard

Proszę zapoznać się z warunkami przeprowadzenia badań.

Dodatkowe pytania proszę kierować do dr inż. Moniki Dragan.

Telefon kontaktowy: +48 61 848 7242.

Formularze: Druk zlecenia